Projděte se po lázeňských lesích

Karlovarské lázeňské lesy jsou raritou, kterou byste jinde marně hledali. Projděte se po lesních cestách, které Vám nabídnou množství zajímavých zastávek, altánů a krásných vyhlídek na lázeňské město Karlovy Vary.

Poblíž hotelu ve zdejších krásných lesích naleznete rozhlednu Dianu, kde je nyní nově otevřen i překrásný motýlí dům.

Golf

Pro ty, kteří svůj čas chtějí v Karlových Varech strávit aktivně, máme jasný tip. Karlovy Vary a jejich okolí jsou rájem golfistů.

Hráči zde naleznou největší koncentraci golfových hřišť v České Republice. A ti kteří golf nehrají, mají možnost si ho vyzkoušet a objevit kouzlo tohoto sportu.

Na všechna hřiště obdržíte od hotelu slevu na green fee.

Navštivte muzeum

  • Jan Becher muzeum – na tomto místě se seznámíte s historií světoznámého likéru, nahlédnete do tajů jeho výroby a samozřejmě ochutnáte z třináctého pramene Karlových Varů.
  • Návštěvnické centrum Moser Vás seznámí s výrobou skla, které používá mnoho královských rodin po celé Evropě i mimo ni. Projdete si hutě, zkusíte si fouknout do píšťaly na výrobu skla a uvidíte ruční malování a broušení skla.
  • V Karlovarském muzeu nahlédnete do historie města a objevíte vše od počátku města Karlovy Vary a jeho lázeňství.
  • Nebo navštivte Vánoční dům, který je českou raritou. V tomto domě, který je umístěn v nádherných prostorách zámečku v Doubí, Vánoce nikdy nekončí. I uprostřed léta budete obklopeni Vánoční atmosférou a vším co je s tímto nejvýznamnějším svátkem spojeno.

Exkurzní trasy

  • Podzemí Vřídla – exkurzní trasa, kde budete mít možnost se seznámit s historií karlovarských pramenů a poznáte tajemství vzniku tradičních karlovarských suvenýrů.
  • Krypta kostela Máří Magdalény – exkurze do sklepení národní kulturní památky, kostela sv. Máří Magdalény,  Vám umožní nahlédnou nejen do historie církevní památky, ale uvidíte také unikátní oltář vytvořený z nejcennějšího druhu vřídlovce (tzv. hrachovce) či ostatky uložené v kryptě, které byly odhaleny při stavbě kostela.

Navštivte památky

  • Kostel sv. Máří Magdalény – národní kulturní památka je nejcennější církevní stavbou v Karlových Varech. Navštívit ji můžete např. při příležitosti varhanních koncertů, které jsou v tomto kostele pravidelně pořádány.
  • Císařské lázně – další památka, která byla zařazena mezi národní kulturní památky. Císařské lázně jsou jednou z mála staveb světoznámých vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Hermera, které se v Karlových Varech dochovaly.
  • Město a hrad Loket – středověký hrad, se kterým je nerozlučně spojena legenda o objevení horkých karlovarských pramenů a vzniku města Karlovy Vary. Místo, kde pobýval císař Karel IV, J.W. Goethe, ale i mnoho dalších významných osobností.
  • Bečov nad Teplou – zámek a hrad Bečov se v poslední době proslavil především tím, že je místem, kde je uložena druhý nejcennější klenot ČR, relikviář sv. Maura. Můžete tak využít příležitosti a seznámit se nejen s nádhernými prostory zámku, ale i s historií této unikátní památky.

Jeďte si zalyžovat

Blízkost Krušných hor Vám umožní v zimních měsících spojit svůj pobyt v lázeňském městě s vyjížďkami na hory, kde se můžete oddat zimním sportům.

Hotel Promenáda je ideálním místem, odkud můžete vyrážet na své cesty za poznáním, kulturou či relaxací.