11. 5. 2020

Výlety do okolí

Svatošské skály

Žulové skalní město bylo vytvořeno řekou Ohří, která v oblasti mezi Loktem a Doubím prorvala karlovarský žulový masív hlubokým kaňonem.

Andělská hora

Hlavní turistickým lákadlem obce jsou rozsáhlé romantické zříceniny gotického hradu ze 14. století, rozkládající se na mohutném skalním ostrohu. Již od konce 18. století se městečko s hradními zříceninami stalo oblíbeným výletním místem karlovarských lázeňských hostů.

Loket nad Ohří

Nejnavštěvovanější památkou historického městečka je románský hrad Loket z počátku 13. století. V době lucemburské sloužil hrad jako dočasné sídlo členů královského rodu. Během třicetileté války byl hrad dobyt a vypleněn švédskými vojsky.

Bečov nad Teplou

Dominantou městečka je státní hrad a zámek Bečov, původně gotický hrad z počátku 14. století. Největším lákadlem běčovského zámku je relikviář svatého Maura z počátku 13. století, jehož hodnota je srovnatelná s korunovačními klenoty.

Klášter premonstrátů Teplá

Na řece Teplé, v Tepelské vrchovině na západě Čech leží nedaleko Mariánských Lázní město a klášter Teplá.

Naučná stezka Kladská

Naučná stezka je zaměřená na biologii, historii a geologii. Vede kolem Kladského rybníka po okraji přírodní rezervace Kladské rašeliny, části Tajga.

SOOS

Výletem zhruba tři miliony let do minulosti je procházka přírodní rezervací Soos šest kilometrů severovýchodně od Františkových Lázní.

Mariánské Lázně

Dnes jsou Mariánské Lázně druhým největším lázeňským městem v České republice a spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi tvoří tzv. Západočeský lázeňský trojúhelník, jednu z turisticky nejatraktivnějších oblastí České republiky.

Františkovy Lázně

Malé a pohledné lázeňské město nedaleko Karlových Varů. Mezi nevýznamnější návštěvníky lázní patřili Ludwig van Beethoven, Johann Strauss či Johann Wolfgang Goethe, který označil zdejší lázně uprostřed zeleně jako jedno z nejkrásnějších míst v srdci Evropy.

Zámek Kynžvart

Někdy mezi lety 1585-1597 byl v údolí pod kynžvartským hradem postaven renesanční zámek. Jeho přesná podoba dnes už není známa a neznáme ani žádné dobové vyobrazení zámku.

Ostrov

Nedaleké město Ostrov nabízí rozsáhlý barokní zámecký areál se zámeckým parkem, který byl ve své době nazýván osmým divem světa.

Botanická zahrada ve Slavkovském lese

K nejzajímavějším přírodním partiím Slavkovského lesa patří rozsáhlé území mezi Prameny a Mnichovem.